Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Про розгляд звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з надання послуг із страхування, Міністерство доходів і зборів України

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

  • 25.01.2013  № 406/Л/15-3114
  • Про розгляд звернення

    Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування страховими компаніями, що надійшло з Урядової "гарячої лінії", і в межах компетенції повідомляє таке.

    Згідно з підпунктом 196.1.3 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України( 2755-17 ) не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість операції надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів.

    Оскільки страхові компанії здійснюють операції, що не є об'єктом оподаткування, податок на додану вартість ними не нараховується та не сплачується.

    Податкові зобов'язання з податку на додану вартість виникають у платника податку на додану вартість, який здійснює операції з постачання товарів чи послуг (товарно-матеріальних цінностей і послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об'єкта), оскільки такі операції є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

    У разі якщо страхові суми не перераховуються безпосередньо потерпілим, а спрямовуються на придбання у платника податку на додану вартість послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об'єкта чи товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини та інші витратні матеріали тощо), то розрахунок суми виплати та таке придбання здійснюються з урахуванням сум податку на додану вартість.

    Якщо ж придбання послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об'єкта чи товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини та інші витратні матеріали тощо), здійснюється у неплатника податку на додану вартість, то розрахунок суми виплати та таке придбання здійснюються без урахування сум податку на додану вартість, оскільки особа не зареєстрована платником податку на додану вартість та не має права нараховувати податок на додану вартість.

    Заступник Голови

    А. П. Ігнатов

    {Текст взято з сайту Державної податкової служби України http://www.sts.gov.ua/}


     

    Про розгляд звернення щодо оподаткування податком на ..., автор —
    Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 2. Отзывов пользователей: 2.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}