Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Роз'яснення щодо змін в порядку відкриття рахунків клієнтів, Національний банк України

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ Генеральний Департамент інформаційних технологій та платіжних систем Департамент платіжних систем

ЛИСТ

 • 25.12.2012  № 25-111/2807/12078
 • Територіальним управлінням, ОПЕРУ Національного банку України, банкам України та їх філіям, Незалежній асоціації банків України

  Роз'яснення щодо змін в порядку відкриття рахунків клієнтів

  У зв'язку з набранням чинності з 17.12.2012 Законом України від 24.05.2012 № 4839-VI( 4839-17 ) "Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців" (далі — Закон № 4839), повідомляємо.

  Відповідно до змін, внесених Законом № 4839( 4839-17 ) до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців" ( 755-15 )(далі — Закон про державну реєстрацію), документом для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, або фізичної особи — підприємця під час провадження господарської діяльності та відкриття рахунку в банку визначено виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — виписка з Єдиного державного реєстру).

  Частиною четвертою статті 21 Закону про державну реєстрацію( 755-15 ) встановлено перелік відомостей, які зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру.

  Порядок відкриття банками рахунків клієнтів визначається Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах( z1172-03 ), затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 (далі — Інструкція № 492).

  До набрання чинності змінами, унесеними в Інструкцію № 492 ( z1172-03 ), банкам та їх клієнтам під час відкриття рахунків юридичній особі або її відокремленому підрозділу, або фізичній особі — підприємцю, необхідно керуватися таким.

  Якщо державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи — підприємця проведена до 17 грудня 2012 року, то ідентифікація клієнта та відкриття поточного, вкладного (депозитного) рахунку здійснюється на підставі документів, визначених відповідно пунктами 3.2 — 3.4 глави 3 та пунктами 9.2 — 9.4 глави 9 Інструкції № 492( z1172-03 ). При цьому, вимоги щодо обов'язкового подання виписки з Єдиного державного реєстру для таких клієнтів не встановлено.

  Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, державна реєстрація яких у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відбулась з 17 грудня 2012 року, під час ідентифікації та відкриття поточних або вкладних (депозитних) рахунків замість копій документів, що підтверджують взяття такої юридичної особи, її відокремленого підрозділу чи фізичної особи — підприємця на облік в органах державної податкової служби та Пенсійного фонду України (якщо юридична особа або її відокремлений підрозділ є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) та копії довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів) подають до банку виписку з Єдиного державного реєстру. Інші документи подаються до банку згідно з переліком, встановленим пунктами 3.2 — 3.4 глави 3 та пунктами 9.2 — 9.4 глави 9 Інструкції № 492( z1172-03 ).

  Одночасно зазначаємо, що копії документів, які подаються для відкриття рахунків, мають бути засвідчені в установленому законодавством порядку. Відповідно до пункту 1.17 глави 1 Інструкції( z1172-03 ) уповноважений працівник банку має право засвідчувати своїм підписом копії документів, які подаються для відкриття рахунків, якщо клієнт пред'явив оригінали цих документів.

  Враховуючи зазначене, до банку подається або копія виписки з Єдиного державного реєстру, засвідчена нотаріально, або оригінал виписки з Єдиного державного реєстру, копія якої засвідчується підписом уповноваженого працівника банку.

  Заступник Голови Національного банку України


   

  Роз'яснення щодо змін в порядку відкриття рахунків ..., автор —
  Рейтинг статьи: 97% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}