Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо податкового обліку операцій з власними борговими цінними паперами, Державна податкова служба України

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

  • 05.11.2012  № 4793/0/61-12/15-1415
  • Щодо податкового обліку операцій з власними борговими цінними паперами

    Державна податкова служба України розглянула лист <...> та повідомляє наступне.

    1. Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 3 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV( 3480-15 ) "Про цінні папери та фондовий ринок", зі змінами та доповненнями, боргові цінні папери — це цінні папери, що посвідчують відносини позики і передбачають зобов'язання емітента сплатити у визначений строк кошти, передати товари або надати послуги відповідно до зобов'язання. До боргових цінних паперів відносяться: облігації підприємств, державні облігації України; облігації місцевих позик; казначейські зобов'язання України, ощадні (депозитні) сертифікати; векселі.

    Оподаткування операцій з борговими вимогами та зобов'язаннями визначено п. 153.4 ст. 153 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI( 2755-17 ), зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), а саме:

    • не включаються до складу доходів і не підлягають оподаткуванню кошти або майно, залучені платником податку у зв'язку з розміщенням або наступним продажем боргових цінних паперів (пп. 153.4.1 п. 153.4 ст. 153 ПКУ ( 2755-17 ));

    • не включаються до складу витрат кошти або майно, надані платником податку у зв'язку з погашенням (викупом) боргових цінних паперів (пп. 153.4.2 п. 153.4 ст. 153 ПКУ( 2755-17 )).

    Згідно з пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 ПКУ( 2755-17 ) за борговими цінними паперами, емітованими платником податку, суми процентів включаються до складу його витрат у податковий період, протягом якого була здійснена або мала бути здійснена виплата таких процентів.

    У разі розміщення платником податку боргових цінних паперів вище/нижче від номінальної вартості прибуток/збиток від їх розміщення відноситься до складу його доходів/витрат у податковий період, протягом якого відбулося погашення/викуп таких цінних паперів.

    Враховуючи норми пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 ПКУ( 2755-17 ), а також особливості фінансового обліку операцій з розміщення (наступного продажу) та зворотного викупу (погашення) боргових цінних паперів власної емісії, прибуток/збиток від розміщення цінних паперів власної емісії розраховується як різниця між вартістю зворотного викупу (погашення) цінних паперів та вартістю їх розміщення.

    2. Згідно з пп. 135.4.2 п. 135.4 ст. 135 ПКУ( 2755-17 ) до складу доходу банківських установ включаються процентні доходи за цінними паперами, придбаними банком, а також інші доходи, прямо пов'язані зі здійсненням банківських операцій та наданням банківських послуг.

    Згідно з пп. 138.1.1 п. 138.1 ст. 138 ПКУ( 2755-17 ) при обчисленні податку на прибуток підприємств у складі витрат операційної діяльності враховуються процентні витрати за цінними паперами власного обігу, а також інші витрати, прямо пов'язані зі здійсненням банківських операцій та наданням банківських послуг.

    Згідно з пп. 153.4.3 п. 153.4 ст. 153 ПКУ( 2755-17 ) процентні витрати за борговими цінними паперами, емітованими платником податку, включаються до складу його витрат окремо від прибутку/збитку від розміщення боргових цінних паперів власного обігу.

    Враховуючи особливості, встановлені розділом III ПКУ ( 2755-17 ), прибуток/збиток від розміщення боргових цінних паперів власного обігу включається до складу інших доходів/витрат, прямо пов'язаних зі здійсненням банківських операцій та наданням банківських послуг, та відображається в рядках 02.9/05.9 додатка ОД/ОВ декларації з податку на прибуток банку( z0016-12 ).

    Заступник Голови

    А. Ігнатов


     

    Щодо податкового обліку операцій з власними борговими ..., автор —
    Рейтинг статьи: 100% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}