Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо Сертифіката Кімберлійського процесу, Міністерство фінансів України

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 12.11.2012 № 31-13030-05-13/27253
 • Голові Державної митної служби України Калєтніку І. Г.

  Щодо Сертифіката Кімберлійського процесу

  Шановний Ігоре Григоровичу!

  На виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України Хорошковського В.І. від 29.08.2012 № 16950/87/1-12 Міністерство фінансів розглянуло лист Державної митної служби України від 17.08.2012 № 11.1/2-16.3/9425 щодо використання документів державних органів при митному оформленні товарів, а також лист Держмитслужби від 31.08.2012 № 11.1/2-16.3/9875 та стурбовано фактом відсутності з моменту набрання чинності новим Митним кодексом України( 4495-17 ) контролю з боку митних органів за наявністю Сертифіката Кімберлійського процесу( z0345-03 ) при митному оформленні необроблених алмазів у разі їх ввезення на митну територію України та вивезення з митної території України.

  Згідно із Положенням про Міністерство фінансів України ( 446/2011 ), затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 № 446, Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

  Відповідно до статті 1 Митного кодексу України( 4495а-17 ) у разі, якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору України.

  Необхідно зазначити, що після дворічного переговорного процесу, відомого під назвою "Кімберлійський процес", 52 країни, причетні до виробництва та обробки алмазів, включаючи Україну, 5 листопада 2002 року в Інтерлакені (Швейцарія) уклали угоду — Інтерлакенську декларацію, яка сприяла припиненню торгівлі "кривавими алмазами". Згідно із Інтерлакенською декларацією про систему сертифікації необроблених алмазів у рамках Кімберлійського процесу та резолюцією 1459 (2003) Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй Україна( 995_b25 ) офіційно з 01.01.2003 приєдналася до Сертифікаційної схеми Кемберлійського процесу та взяла на себе зобов'язання проводити торгівлю необробленими алмазами тільки з країнами — учасницями Кімберлійського процесу.

  Частиною 2 статті 18 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними"( 637/97-ВР ) передбачено, що в Україні у встановленому законодавством порядку здійснюється державний контроль за операціями з алмазами відповідно до вимог Сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу.

  Згідно із цією Схемою та постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 307( 307-2003-п ) "Про ввезення на митну територію України та вивезення з митної території України алмазів" ввезення на митну територію України і вивезення з митної території України сировинних алмазів та їх митне оформлення дозволяється лише за умови наявності сертифіката Кімберлійського процесу( z0345-03 ). Вказаною постановою Урядом країни уповноважено Державний гемологічний центр України (далі — ДГЦУ) забезпечити оформлення зазначених сертифікатів, а також визначено перелік регіональних митниць та митних постів, якими здійснюється митне оформлення алмазів у сировині після проведення усіх необхідних експертних робіт та оформлення супровідних документів уповноваженою особою ДГЦУ.

  Наказом Міністерства фінансів України від 09.04.2003 № 276 "Про затвердження Порядку оформлення супровідних документів та введення в обіг алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу" затверджено форму сертифіката Кімберлійського процесу( z0345-03 ) для алмазів, які вивозяться з митної території України, Порядок оформлення супровідних документів та введення в обіг алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу( z0345-03 ).

  Згідно із зазначеним Порядком( z0345-03 ) оформлення сертифікатів Кімберлійського процесу( z0345-03 ) та вирішення інших питань впровадження вимог сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу в Україні здійснює ДГЦУ — наукова бюджетна установа, яка належить до сфери управління Міністерства фінансів України. ДГЦУ створює і веде базу даних щодо алмазів, які ввозяться на митну територію України та вивозяться з митної території України, проводить експертний контроль партій алмазів і верифікацію закордонних Сертифікатів, вирішує адміністративні питання співробітництва з учасниками Кімберлійського процесу, слідкує за змінами в списку країн — учасниць Кімберлійського процесу, а також виконує інші функції національного органу імпорту-експорту алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу.

  Незабезпечення Держмитслужбою контролю за наявністю сертифіката Кімберлійського процесу( z0345-03 ) при митному оформленні алмазів, як це зазначено у листі Держмитслужби від 17.08.2012 № 11.1/2-16.3/9425 є неприпустимим, оскільки може призвести до зупинки діяльності алмазопереробної галузі України та застосування певних санкцій ООН до України.

  Згідно із Положенням про Державну митну службу України ( 582/2011 ), затвердженим Указом Президента України від 12.05.2011 № 582, на Державну митну службу України покладено функції з реалізації державної політики у сфері державної митної справи та забезпечення захисту економічних інтересів України, отже питання виконання міжнародних вимог у сфері торгівлі алмазами відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу при митному оформленні алмазів у разі ввезення на митну територію України і вивезення з митної території України покладається на Державну митну службу України.

  Враховуючи зазначене, прошу невідкладно забезпечити належний контроль за наявністю сертифіката Кімберлійського процесу( z0345-03 ) відповідно до вимог Інтерлакенської декларації при здійсненні митного оформлення необроблених алмазів.

  В. о. Міністра

  А. Мярковський

  WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua


   

  Щодо Сертифіката Кімберлійського процесу, Міністерство ..., автор —
  Рейтинг статьи: 95% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}