Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо порядку подання податкової декларації про майновий стан і доходи при реалізації права фізичної особи на податкову знижку, Державна податкова служ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

  • 05.10.2012  № 3130/0/61-12/17-1115
  • Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI( 2755-17 ) (далі — Кодекс), розглянула звернення від 30.08.2012 р. № 213/8в щодо порядку подання податкової декларації про майновий стан і доходи( z1532-11 ) при реалізації права фізичної особи на податкову знижку та в межах компетенції повідомляє.

    Верховною Радою України прийнято Закон України від 24.04.2012 р. № 4661-VI( 4661-17 ) "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування" (далі — Закон № 4661), який вніс зміни до розділу IV Кодексу( 2755-17 ), якими, зокрема, визначено, що фізичні особи, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися таким правом протягом всього календарного року, наступного за звітним, а не лише до 1 травня такого року.

    Також пп. "є" п. 176.1 ст. 176 Кодексу ( 2755-17 ) викладено в новій редакції, якою конкретизовано, що платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року, якщо протягом такого року їм двома або більше податковими агентами нараховувалися (виплачувалися, надавалися) оподатковувані доходи лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

    Перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів здійснюється в окремому додатку до податкової декларації у такому порядку:

    задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);

    із зменшеної загальної суми оподатковуваних доходів сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою в розмірі 15 відсотків, решта суми — за ставкою в розмірі 17 відсотків.

    Разом з тим слід зазначити, що статтею 52 Кодексу( 2755-17 ) передбачено надання органом державної податкової служби платнику податків податкової консультації. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Консультації надаються органом державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, або митним органом за місцем митного оформлення товарів, або вищим органом державної податкової служби, або вищим митним органом, якому такий орган адміністративно підпорядкований, а також центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері митної справи.

    Відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ( 2755-17 ) податкова консультація — це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

    Тому пропонуємо безпосередньо платнику податків звернутися до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби) для отримання податкової консультації.

    Заступник Голови

    А. Ігнатов


     

    Щодо порядку подання податкової декларації про майновий ..., автор —
    Рейтинг статьи: 96% из 100 возможных. Голосов всего: 7. Отзывов пользователей: 2.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}