Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо індексації грошових доходів, Міністерство соціальної політики України

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 27.08.2012  № 261/10/136-12
 • Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув лист <...> щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

  Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення( 1078-2003-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами), визначено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються, якщо сума підвищення доходів перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватись у місяці підвищення.

  У разі коли грошовий доход з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів( 1078-2003-п ) наведено у додатку 4 до Порядку.

  Отже, якщо відбувається підвищення заробітної плати на суму меншу ніж сума індексації, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Зазначена сума індексації фіксується і виплачується до наступного збільшення заробітної плати, при якому сума збільшення заробітної плати перевищить зазначену фіксовану величину.

  Сума індексації і, відповідно, фіксована сума індексації визначається з частини заробітної плати в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

  У разі якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, сума індексації і, відповідно, фіксована сума індексації визначається з розрахунку за повний відпрацьований місяць, а виплачується пропорційно відпрацьованим дням.

  Наприклад, працівник перебував у відпустці і відпрацював неповний місяць. За час відпустки йому виплачується середня заробітна плата, при розрахунку якої враховуються суми індексації. Фіксована сума індексації виплачується пропорційно відпрацьованим дням.

  В аналогічному порядку має виплачуватись і сума індексації, яка продовжує нараховуватись працівнику, у якого не відбувається підвищення заробітної плати.

  У разі якщо в місяці не відпрацьовано жодного робочого дня, фіксована сума індексації за такий місяць не виплачується, але в наступному вона буде виплачена в повному обсязі за умови повністю відпрацьованого місяця.

  Заступник директора Департаменту стратегічного планування — начальник відділу

  Н. Підлужна


   

  Щодо індексації грошових доходів, Міністерство соціальної ..., автор —
  Рейтинг статьи: 99% из 100 возможных. Голосов всего: 1. Отзывов пользователей: 1.

  Еще новости


  Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
  Подняться вверх, к началу страницы