Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Щодо плати за певні додаткові послуги, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

  • 11.04.2012  № 2244/09/47-12
  • ВАТ «Миколаївська ТЕЦ»

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула ваш лист від 24.01.2012 № 10-05/165 щодо плати за певні додаткові послуги та в межах своєю компетенції повідомляє.

    Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією( z0417-96 ) (далі — ПКЕЕ), затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442.

    У разі проведення планової повірки приладу обліку або при необхідності проведення ремонтних робіт опломбованого обладнання споживач письмово повідомляє енергопостачальну компанію (далі — ЕК) про необхідність присутності її працівника при заміні приладу обліку та виконання робіт з розпломбування/опломбування та складання акту про пломбування. При цьому споживач не повинен заперечувати проти проведення позачергової технічної перевірки правильності роботи засобу обліку за ініціативою ЕК.

    Згідно з положеннями пункту 3.28 ПКЕЕ, у разі проведення позачергової технічної перевірки, перевірки програмування, перевірки правильності роботи, ремонту, заміни або експертизи засобу обліку вартість робіт оплачується:

    1) суб'єктом господарювання, за ініціативою якого проводилась позачергова технічна перевірка, перевірка програмування, перевірка схем підключення засобу обліку та/або правильності його роботи, ремонт, заміна або експертиза, — у разі, якщо порушень у роботі розрахункових засобів обліку та схем їх підключення за результатами перевірки не виявлено;

    2) власником засобу обліку чи суб'єктом господарської діяльності, який відповідає за технічний стан та/або збереження засобу обліку — у разі, якщо виявлено порушення схеми розрахункового обліку електричної енергії, пошкодження або викрадення розрахункових засобів обліку електричної енергії з вини власника засобу обліку чи суб'єкта господарської діяльності, який відповідає за технічний стан та/або збереження засобу обліку;

    3) електропередавальною організацією — у разі, якщо виявлено порушення схеми розрахункового обліку електричної енергії, пошкодження розрахункових засобів обліку електричної енергії або їх невідповідності нормативно-технічній документації з вини електропередавальної організації.

    Таким чином, у разі проведення позачергової технічної перевірки після проведення ремонтних робіт, встановлення нового приладу обліку або після встановлення приладу обліку, який пройшов планову повірку і, у випадку, коли виявлено порушення схеми розрахункового обліку електричної енергії, пошкодження або викрадення розрахункових засобів обліку електричної енергії з вини власника засобу обліку чи суб'єкта господарської діяльності, який відповідає за технічний стан та/або збереження засобу обліку, ЕК має виставляти рахунок за технічну перевірку власнику засобу обліку чи суб'єкту господарської діяльності, який відповідає за технічний стан та/або збереження засобу обліку.

    Щодо транспортних послуг

    Відповідно до п. 3.3 Методики розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов’язаних із ліцензованою діяльністю( v1522227-08 ), затвердженої постановою НКРЕ від 25.12.2008 № 1522, витрати, пов'язані з використанням машин (механізмів), включаються до плати за виконання додаткових робіт (послуг), пов'язаних з ліцензованою діяльністю у разі, коли для виконання зазначених робіт залучається автотранспорт (машини, механізми) виконавця. Отже, за умови можливості надання споживачем транспорту для доставки бригади ЕК до місця роботи витрати, пов'язані з використанням машин (механізмів), до плати за виконання додаткових робіт (послуг) не включаються.

    Крім того повідомляємо, що на сьогоднішній день Комісія розглядає можливість під час внесення змін до Методики розрахунку вартості робіт з підключення електроустановок споживачів до електричних мереж ліцензіата та інших додаткових робіт і послуг, пов’язаних із ліцензованою діяльністю, затвердженої постановою НКРЕ від 25.12.2008 № 1522, врегулювати питання щодо пломбування (розпломбування) засобів обліку та обладнання, яке не приймає безпосередньої участі в роботі розрахункових засобів обліку.

    Член Комісії

    К. Теличко


     

    Щодо плати за певні додаткові послуги, Національна ..., автор —
    Рейтинг статьи: 98% из 100 возможных. Голосов всего: 11. Отзывов пользователей: 6.

    Еще новости


    Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
    Подняться вверх, к началу страницы